Wyciskarki Do Owoców Cała Prawda

Oglądałem inne modele wiele droższe chciałem przed zakupem drogiego urządzenia kupić coś do sprawdzenia Ale już nie kupię droższego modelu innej firmy no może kiedyś coś kupię ale na razie ten mannequin się sprawdza w 100% Wyciska dobre klarowne soki z buraków ,selera, sałaty,twardych jabłek ,imbiru itd na razie żadnych problemów z skrzypieniem czy zatrzymaniem wyciskania Solidna konstrukcja.

Dobrze by było, jakby jeden wchodził w drugi, co pozwoliłoby oszczędzić miejsce na ich przechowywanie w szafce… 2. pojemnik na sok mógłby być jakieś 5mm niższy – można by go było wówczas bez problemu i przechylania włożyć pod odbieralnik soku… a tak trzeba go przechylić…co jest problemem, jak się za dużo soku zrobi….. 3. książka z przepisami na soki po polsku… no cóż,… Wyciskarka wolnoobrotowa będzie odpowiednia dla tych, którzy lubią soki z różnego typu składników – twardych warzyw, miękkich owoców, a nawet zieleniny. Dość wysokie obroty (6000 – 12000 obrotów na minutę) sokowirówki sprawiają, że uzyskany sok jest napowietrzony i szybko ulega utlenieniu, dlatego należy go wypić tuż po przygotowaniu.

W porównaniu do wyciskarki pionowej, ten rodzaj urządzenia zajmuje więcej miejsca w kuchni, jest trudniejsze do umycia, a przygotowanie domowego soku trwa dłużej. Zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenia, które pomogą w przygotowaniu domowych, owocowych lub warzywnych soków. Ponadto uzyskany płyn jest bardzo klarowny (niektórym się to nie podoba – takie osoby uznają sok z sokowirówki jako zbyt „wodnisty”).

W sokowirówce składniki na gładką masę rozdrabniają ostrza i to z dużą prędkością (to aż 6000 – 12000 obr./min.). Po rozkawałkowaniu malutkie elementy owoców lub warzyw są poddawane sile odśrodkowej i trafiają na specjalne sitko, ze stali nierdzewnej. Niektóre prezentowane urządzenia mają ogrom funkcji – mogą zarówno wyciskać soki, jak i np. przygotowywać desery lub zupki (przeciery) dla dzieci. Ponieważ po przygotowaniu okazał się nieco za rzadki (a to znaczy, że warto jednak używać nieco mocniej zmrożonych owoców), włożyli¶my go jeszcze na jaki¶ czas do pojemnika i umie¶cili¶my w zamrażalniku na około 2-3 godziny.

Odmienny sposób wytwarzania soku w wolnoobrotowych wyciskarkach ślimakowych ma zauważalny wpływ na ilość błonnika w soku, jednak i tutaj w niektórych przypadkach (zależnie od użytego surowca) przewagę mogą uzyskać szybkoobrotowe sokowirówki. W przypadku pomarańczy nieznacznie lepsza okazała się wyciskarka, różnica pomiędzy urządzeniami w przypadku owoców kiwi jest pomijalna, w pozostałych przypadkach również widać pewną przewagę wyciskarek. Nasza percepcja nas zwodzi – wielu ludzi z samego tylko faktu iż sok z wyciskarki jest gęstszy i masywniejszy, wysnuwa wniosek, że sok taki jest bardziej wartościowy pod względem ilości witamin niż klarowne soki z sokowirówek.

Sokowirówki szybkoobrotowe, potocznie nazywane właśnie po prostu jako „sokowirówki” rozdrabniają owoce i warzywa na mniejsze części, a następnie poprzez wykorzystanie siły odśrodkowej sok oddzielany jest od miąższu. W rzeczywistości to, które urządzenie jest dla nas lepsze zależy od naszych potrzeb. Z pewnością natknęliście się na wiele informacji wzajemnie sprzecznych, np. że sokowirówki „zabijają witaminy”, czy że „wyciskarki dają dużo lepsze soki”.

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu stosowną podstawę prawną. Warto również pamiętać tym, że wyciskarki w większości przypadków to urządzenia wielofunkcyjne, dzięki którym możemy nie tylko wycisnąć sok ale również zrobić mus czy też zmielić kawę. Dzięki wyciskarkom otrzymujemy niemal dwa razy więcej soku niż w przypadku sokowirówki – są one więc niezwykle wydajne, a ponadto wytrzymałe i niezawodne.

Wyciskarki pozwalają na wyciśnięcie soku ze wszystkich owoców, warzyw (również korzeniowych i liściastych) oraz ziół. Są one urządzeniami wielofunkcyjnymi, dzięki którym możemy otrzymywać owocowe bądź warzywne musy, jak również mielić kawę czy też orzechy. Z uwagi na to, że naturalne soki stają się z dnia na dzień coraz popularniejsze, warto zadbać to by były one odpowiednio przygotowane.

Nijak nie dorównują im soki z kartonów – rozcieńczone, pełne chemii i sztucznych słodzików lub też ogromnych ilości cukru, których zadaniem jest wzmocnienie smaku napoju. Jego innowacyjne wykończenie i odpowiedni kształt sprawiają, że miąższ z wyciskanych owoców jest wykorzystywany do maksimum, bez względu na to czy chcemy przygotować sok z cytryny, limonki czy grejpfruta. Dzięki wyciskarce do soków Vita Juicer z łatwością przygotujesz sok z warzyw, owoców, a nawet produktów liściastych takich jak: jarmuż lub pietruszka.

Jeśli jest to element dyskwalifikujący, to z góry można odrzucić tę propozycję i rozejrzeć się za urządzeniem, które jest wyposażone w duży otwór wlotowy umożliwiający aplikowanie całych owoców i warzyw. Z racji tego, że wyciskarka ma dość mały otwór wlotowy, konieczne jest wcześniejsze pokrojenie np. w paski używanych warzyw lub owoców. Podczas przyrządzania soków z twardych produktów wyciskarka pracuje nieco głośniej niż podczas przygotowywania soków z warzyw i owoców miękkich.

Doskonałą informacją jest także to, że do produkcji materiałów, z których wykonana jest ta wyciskarka, nie zastosowano szkodliwego BPA – czyli materiału uznanego powszechnie za szkodliwy, szczególnie dla dzieci. W zależności od modelu odznaczają się także innymi ciekawymi cechami oraz funkcjami, które zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy świeżo wyciskanych soków. Przygodę z samodzielnym wyciskaniem soków ze świeżych owoców i warzyw najlepiej rozpocząć od zakupu wyciskarki wolnoobrotowej.

Nie nadaje się do wyciskania soku z miękkich owoców (borówki, jagody, jeżyny, maliny) oraz z warzyw liściastych i ziół (szpinaku, natki pietruszki, sałaty itp.). Oczywiście tak sokowirówki, jak i wyciskarki charakteryzują się wieloma zaletami oraz wadami. Produkt dobry ale spodziewałem się że sok z jabłek czy gruszek nie będzie aż tak gęsty, Dość szybko sie zatyka sitko.

Można kupić je w sklepie lub samodzielnie przygotować, w zależności od czasu, chęci, preferencji, zasobności portfela i od urządzenia, które akurat jest w kuchni. Przyda się ona podczas wyciskania soku z niektórych warzyw i owoców. Lubisz świeże soki, a może chcesz przygotować pyszne przetwory na jesień, które są zdecydowanie zdrowsze od tych dostępnych w sklepie, nafaszerowanych cukrem?

PERFECTJUICER są niezwykłymi urządzeniami, które pozwolą wydobyć z warzyw i owoców wszystkie walory odżywcze do ostatniej kropli. Utlenianie, którego wynikiem jest między innymi znikanie witamin to jedno, ale niezwykle istotna jest też ilość substancji odżywczych w świeżo wyciśniętym soku. Jeśli lubisz soki z twardych owoców i warzyw, np. sok z buraków, sok z imbiru lub z owoców suchych, np. z bananów – również powinieneś zdecydować się na wyciskarkę.

Wyciskarka to też lepsza opcja jeśli planujesz przyrządzać zielone soki z warzyw liściastych, np. sok z kapusty, selera naciowego, jarmużu czy też soki z dodatkiem ziół, takich jak liście pokrzywy, liście mięty, płatki dzikiej róży. Zarówno wyciskarka, jak i sokowirówka świetnie się sprawdzą w przypadku wyciskania soku z jabłek, gruszek, marchwi czy pomarańczy. Chcesz więc kupić urządzenie, które pomoże ci samodzielnie wyciskać w domu sok z warzyw i owoców.

http://www.artsites.com.pl/12/polecane-wyciskarki/

Dodaj komentarz