Piperyna – Suplement Diety

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Jest to wynikiem zakłócania aktywności genów kontrolujących powstawanie nowych komórek tłuszczowych Pod wpływem piperyny wzmaga się też wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego,trzustkowego,jelitowego) oraz poprawia się trawienie pokarmu.

Stosowanie preparatów z piperyną jest zalecane przede wszystkim osobom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów lub zwiększyć masę mięśniową. Nie zaleca się także przyjmować suplementów zawierających piperynę kobietom w ciąży i karmiącym piersią, jak również dzieciom. Zobaczcie opinie na temat piperyny, gdzie można ją kupić, jaka jest jej cena i czy działa odchudzająco?

Informacja: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Piperyna i jej pochodne mogą pomóc w namnażaniu melanocytów (komórek barwnikowych skóry) u osób z wykrytym bielactwem nabytym Do takiego wniosku doszli naukowcy z King’s College w Londynie po przeprowadzeniu eksperymentu na myszach z użyciem piperyny i jej pochodnych.

Badacze wykazali, że dodane do hodowli komórek raka piersi piperyna i kurkumina zmniejszają liczbę nowotworowych komórek macierzystych, niezbędnych dla rozwoju guza, a jednocześnie nie szkodzą normalnym komórkom.¹ Stwarza to nadzieję na opracowanie leków działających w tych przypadkach, gdy nie są skuteczne leki w rodzaju tamoksyfenu bądź raloksyfenu – dodają naukowcy. Piperyna oraz występująca w kurkumie kurkumina mogą pomóc w zapobieganiu rakowi piersi, a być może także w jego leczeniu – przekonują Naukowcy z College of Michigan na łamach serwisu „EurekAlert”. Piperyna wzmaga proces termogenezy – czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego organizm spala kalorie – a także proces lipolizy, czyli spalanie tkanki tłuszczowej.

Po zarejestrowaniu się masz pełen dostęp do działów i wyszukiwarki, możesz kontaktować się z innymi członkami społeczności, a poza tym zniknie też irytujący baner z informacją, którą teraz właśnie czytasz 😉 Klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” zgadzasz się, aby serwis sp z… i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż , obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie. Istnieje także prawdopodobieństwo, że piperyna jest skutecznym środkiem w leczeniu bielactwa.

Według najnowszych badań naukowców z uniwersytetu w Seulu, piperyna może okazać się doskonałym środkiem wspomagającym odchudzanie. Ma także wiele właściwości leczniczych, a czarny pieprz od wieków jest używany na Dalekim Wschodzie jako środek leczniczy. Na podstawie wyników licznych badań wykazano, że nie jest to związek genotoksyczny, jednakże nie należy przekraczać zalecanych dawek piperyny.

Ponadto, dzięki zwiększaniu aktywności dopaminy i serotoniny w mózgu, uważa się, że piperyna może być potencjalnie stosowana w celu poprawy funkcji poznawczych. Piperyna jest modulatorem układu immunologicznego, oznacza to, że jej suplementacja skutkuje wzmocnieniem odporności organizmu. Składnik ten obecny jest także w innych odmianach pieprzu, takich jak biały czy zielony.

Po odkryciu piperyny okazało się, że odpowiada ona za większość właściwości prozdrowotnych pieprzu. Być może – nie wiemy jednak jaka jest wymagana dawka do osiągnięcia tego efektu. Póki co efekt przeciwdepresyjny i stymulujący funkcje poznawcze wykazano u myszy, jednak niewykluczone, że podobne działanie będzie miała piperyna także u ludzi.

Wybór prezentowanych składników jest wyborem subiektywnie przygotowanym przez ForMeds, mającym na celu wyjaśnienie czym są lub przybliżenie ich funkcji. Piperyna może obniżać poziom tłuszczu w krwioobiegu i blokować tworzenie się nowych komórek tłuszczowych poprzez zakłócanie aktywności genów kontrolujących ich powstawanie (6,7). Kolejnym korzystnym zdrowotnie działaniem piperyny może być hamowanie działania substancji chemicznych odpowiedzialnych za mutacje w materiale genetycznym komórek.

Prócz działania odchudzającego piperyna może wykazywać również inne pozytywne działanie na nasz organizm. Badania pokazały, że rzeczywiście piperyna może wykazywać pomocne działanie w tych schorzeniach, a ponadto może ona również wzmagać wydzielanie soków trawiennych oraz wspomagać trawienie pokarmu. Badania z 2012 roku pokazały, że piperyna może wspierać odchudzanie poprzez blokowanie tworzenia nowych komórek tłuszczowych w naszym organizmie.

Wykazano jednak, że piperyna, czyli wyciąg z wierzchniej warstwy pieprzu czarnego, może mieć korzystny wpływ na spadek masy ciała. Olej może być stosowany jako środek aromatyzujący do żywności lub jako środek do miejscowego masażu obszarów ciała dotkniętych jedną z wyżej wymienionych dolegliwości. Jej nazwa pochodzi z języka persko-indyjskiego, a konkretnie od słowa Kour Koum, co oznacza „szafran”, i rzeczywiście, kurkuma znana jest w Indiach także pod nazwą szafran.

Jest również odpowiednim środkiem do walki z cellulitem, co jest częstym problemem kobiet. Nawet zdrowa dieta nie jest w stanie sprawić, że nagle zaczniemy wyglądać jak modelki z pokazów – tak twierdzą niektórzy producenci specyfików na odchudzanie. Dlatego prosimy – dodaj naszą domenę , jako wyjątek lub skorzystaj z instrukcji i odblokuj wyświetlanie reklam na naszych serwisach.

Powstaje z owoców, które zbiera się jako niedojrzałe, a następnie suszy i poddaje fermentacji. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz samodzielnie zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce. Przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie.

@ berti : Teina to kofeina, tyle, że kofeina z herbaty inaczej działa, bo podajesz ją z innymi związkami, które mają wpływ na jej działanie. Zwiększa przyswajanie białek, jak również ułatwia absorpcję koenzymu Q10 Według dotychczas przeprowadzonych badań poprawia krążenie krwi oraz ukrwienie tkanek. Związek ten ochrania okrężnicę, a także stymuluje produkcję mucyny (składnika chroniącego błony śluzowe przed działaniem enzymów).

Stres oksydacyjny przyspiesza proces starzenia się organizmu oraz może być przyczyną wielu chorób. Stan zapalny może być wywołany infekcją, urazem lub stresem różnym podłożu. Liczne badania dowodzą, iż absorpcja przyjmowanej doustnie kurkuminy może zostać zwiększona dzięki jednoczesnemu przyjmowaniu piperyny Składnik ten zwiększa dostępność kurkuminy nawet 2000 razy bez występowania skutków ubocznych 1.

Współcześnie prowadzone są badania dotyczące kurkuminy oraz jej właściwości przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych, przeciwnowotworowych, antydepresyjnych i wielu innych. Roślina ta pochodzi z rodziny imbirowatych i jest uprawiana w Indiach, Chinach, a także południowo-wschodniej Azji. Suplement diety nie jest przeznaczony dla dzieci.

Nigdy nie wiadomo, jakie skutki może przynieść zażywanie chemicznych środków medycznych łączone z medycyną alternatywną. Może ona interferować z lekami i suplementami np. poprzez przyspieszanie wchłaniania się pewnych składników i witamin. Dowiedziono, że występująca w pieprzu piperyna może mieć ogromny, niedoceniony wpływ na organizm człowieka.

Pl dotyczące zezwolenia na stosowanie piperyny, 3-metyloindolu, indolu, 2-acetylopirolu i pirolidyny jako dodatków paszowych dla wszystkich gatunków zwierząt. Pl dotyczące zezwolenia na stosowanie preparatu kwasu benzoesowego, tymolu, eugenolu i piperyny jako dodatku paszowego u kurcząt rzeźnych, kurcząt odchowywanych na kury nioski, gatunków podrzędnych drobiu rzeźnego i gatunków podrzędnych drobiu odchowywanego na nioski (posiadacz zezwolenia: DSM Nutritional Product) Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci w temperaturze pokojowej.

Umieszczając treści z Twittera na Twojej stronie internetowej lub w Twojej aplikacji, potwierdzasz, że akceptujesz naszą Umowę dla programistów i Zasady obowiązujące programistów.

Dodaj komentarz